Перегляди: 1348

Вдалося це зробити австралійським дослідникам з Monash, Swinburne and RMIT університетів за допомогою одного оптичного чіпа. Фіксована швидкість складає 44, 2 Тбіт / с. На цій швидкості користувачі можуть завантажувати 1000 HD фільмів за декілько секунд.

Для випробувань використовували:
  • 76,6 км волоконно-оптичного кабелю, що з'єднує два кампуси в Мельбурні;
  • мережу з пропускною здатністю 4 ТГц;
  • мікрогребінку.

Така швидкість досягається внаслідок використання мікрогребінки - оптичного чіпа, яка менше і легше, ніж існуюче телекомунікаційне обладнання. Замінює 80 окремих інфрачервоних лазерів, здатних передавати сигнали зв'язку, діє за принципом райдуги. Кожен «лазер» може використовуватися як окремий канал зв'язку.

текст7

Оптичні волокна були надані Австралійською академічною дослідницькою мережею.

Ці результати мають потенціал для впровадження цієї вітчизняної технології по всьому світу.

Один з учасників експерименту професор Мітчелл розповів, що досягнення оптимальної швидкості передачі даних 44,2 Тбіт / с продемонструвало потенціал існуючої австралійської інфраструктури. Майбутнє прагнення проекту - збільшити поточну передачу з сотень гігабайтів в секунду до десятків терабайтів в секунду без збільшення розміру, ваги або вартості.

«У довгостроковій перспективі ми сподіваємося створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволили б досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконними лініями зв'язку з мінімальними витратами».

«Спочатку це було задумано для надшвидкісного зв'язку між центрами обробки даних. Проте зараз, ми можемо уявити, що ця технологія стає досить дешевою і компактної, щоб її можна було розгорнути для комерційного використання широкою публікою в містах по всьому світу », - сказав професор Мітчелл.

Хочете дізнатися як можна збільшити швидкість передачі у вашій інфраструктурі?

Напишіть нам на пошту, зателефонуйте або зв'яжіться через зручну вам соціальну мережу. Ми проведемо аналіз і підкажемо кращі варіанти для збільшення швидкості.

Джерело: Monash University

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.