Перегляди: 1889

Співробітники Pi Lab випустили ОС Linux Raspbian XP Professional. На вигляд ця операційна система в точності нагадує Windows XP. Має робоче меню "Пуск", усі значки і панелі завдань виконані в класичному стилі XP. Також включений повний пакет LibreOffice замість Microsoft Office.

screenshot videoid wftqfnq7tro times 134

Однак працює це все тільки на Raspberry Pi 4, яка єдина має достатню потужність.

Оскільки це Raspbian з накладенням XP, відсутня можливість запускати додатки XP без емулятора. Можна використовувати вбудовану віртуальну машину Windows 98. Або ж встановлені в ОС кілька платформ емуляції, такі як BOX86, які можуть запускати старі ігри для ПК. Є можливість використовувати і інші емулятори, такі як DOSBox, Mupen64 і MAME. Підключивши контролер USB уся система може перетворитися в ретро-ігрову консоль.

На теперешній час це всі можливі використання Linux Raspbian XP Professional, але ОС знаходиться ще на стадії розробки. У майбутньому можуть з'явитися оновлення з додатковими функції. На офіційному каналі Pi Lab на YouTube можна дізнатися подробиці про встановлення і нових версіях.

Ми також використовуємо в своїх розробках Raspberry Pi.

Хочете дізнатися як працювати на цьому комп'ютері і де можна його використовувати?

Напишіть нам на пошту, зателефонуйте або зв'яжіться через зручну вам соціальну мережу. Ми відповімо на всі ваші запитання і надамо можливість працювати на Raspberry Pi.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.