- Перегляди: 2187
За останні кілька років пристрої IoT стали більш поширеними в будинках і офісах. Вони роблять повсякденне життя набагато зручніше. Але все, що пов'язано з Інтернетом, вразливе до кібератак, пристрої IoT не виняток.
У США, наприклад, поширені випадки, коли віддалено зламують радіоняню і розмовляють з дитиною в колисці. Так як радіоняня нерідко обладнується відеокамерою, зловмисники можуть ще й спостерігати. Такі можливості дають психічно нездоровим людям ресурс для стеження за конкретними людьми і використання отриманого матеріалу в подальшому для шантажу.
Більше половини IoT-пристроїв уразливі до атак середнього і високого ступеня небезпеки. Іншими словами, пристрої IoT є легкою мішенню для хакерів. І не тільки дані пристроїв знаходяться під загрозою. Зламавши один пристрій кіберзлочинці можуть отримати доступ в мережу компанії. В цьому випадку хакери можуть завдати серйозної шкоди.
На даний момент є 5 основних загроз для IoT-пристроїв.
- Botnets
Ботнети об'єднують безліч систем для віддаленого управління пристроями і системами жертви. Таким чином кіберзлочинці можуть збирати конфіденційні дані і проводити кібератаки.
- Man-in-the-Middle Attacks
Під час цих атак хакери перехоплюють повідомлення, порушуючи канали зв'язку. Незабаром після цього вони отримують контроль над зв'язком для відправки незаконних повідомлень.
- Denial of Service
Атаки DoS атакують системи, відправляючи безліч запитів. DoS зазвичай не краде важливі дані. Але це може призупинити бізнес, завдаючи шкоди виробництву або репутації.
- Крадіжка даних
Завдяки злому розумних годин і інших пристроїв що використовуються щодня, кіберзлочинці можуть отримувати інформацію окремих користувачів і організацій.
Після атаки на ці незахищені пристрої вони можуть перейти в мережу компанії, збирати дані про клієнтів і співробітників для подальшого нанесення збитку.
- Дистанційний запис
У пристроях IoT існують вразливості, які злочинці використовують для запису відео або аудіозаписів жертв. Хоча ці атаки менш поширені, вони також небезпечні.
Це ставить під загрозу витік конфіденційної інформації. Навіть якщо IoT-камера захищена, через інші менш захищені IoT-пристрої хакери можуть проникнути в мережу і отримати доступ до камери.
Найпростіший спосіб для захисту пристроїв IoT - зашифроване з'єднання з Інтернетом. Зробити це можна за допомогою віртуальної приватної мережі (VPN).
Хочете більше дізнатися про використання IoT-пристроїв?
У нашій компанії зараз розробляється пристрої для розумного будинку. Напишіть нам на пошту, зателефонуйте або зв'яжіться через зручну вам соціальна мережа. Ми відповімо на всі запитання й допоможемо зробити ваш будинок розумним.