Огляд Raspberry Pi 3: ще більша продуктивність

Перегляди: 1701
Третя версія мікрокомп'ютера Raspberry Pi порадувала своїх фанатів більш високою продуктивністю, розширеними можливостями і як і раніше доступною ціною. 

Нова «Малинка» практично повністю повторює попередні версії (хіба що у першій був розпаяний аналоговий відеовихід, але в третьої моделі, як і в другій, він реалізований через 4-піновий 3,5-міліметровий міні-джек).

Плата трохи перекомпонувати в порівнянні з останньою ревізією другої версії Raspberry Pi, і все заради того, щоб розмістити крихітні антени Wi-Fi і Bluetooth.

Технічні характеристики:

 • Платформа  -   Broadcom BCM2837
 • Процесор  - 4 × ARM Cortex-A53, 1,2 ГГц
 • Відеоприскорювач  -  Broadcom VideoCore IV
 • Оперативна пам'ять - 1 ГБ LPDDR2 (900 ГГц)
 • Сеть  Ethernet - (10/100 Мбит)
 • Wi-Fi   - 2,4 ГГц
 • Bluetooth- Bluetooth 4.1 (LE)
 • Постійна пам'ять – microSD
 • GPIO - 40 pin
 • Порти - HDMI, 3,5 мм, 4 × USB 2.0, Ethernet, Camera Serial Interface (CSI),  Display Serial Interface (DSI)

rassbery pi 3

Найбільш важливою зміною в Raspberry Pi & nbsp; 3 стала нова 64-бітна платформа від Broadcom з більш високою частотою (1 200 МГц проти 900 МГц). На жаль, поки користувачам доступна тільки підвищена частота, набори 64-бітних команд ще не реалізовані. Оскільки ядро ​​однокристальної системи все так само побудовано на архітектурі ARMv7, не потрібно окремого ядра — можна використовувати систему від Raspberry Pi 2 (від першої версії не підійде: вона побудована на ARMv6). Для розуміння продуктивності: процесори на такій же основі Cortex-A53 встановлюються в смартфони початкового і середнього рівнів.

Іншим важливим моментом для користувачів стала поява розпаяних на платі бездротових інтерфейсів. Це дозволить заощадити на покупці окремих стіків 5–15 долларов. Підтримується робота з двома типами Bluetooth 4.1: Classic і Low Energy. Це дозволить працювати практично з будь-периферією, включаючи гарнітури, миші, клавіатури і домашні медіасистеми.

З метою економії і забезпечення сумісності з платформою Wi-Fi представлений однодіапазонні модулем з підтримкою стандарту 802.11n,забезпечує передачу даних до 150 Мбіт / с. Антена одна, так що підвищені швидкості користувачам недоступні.

Набір провідних інтерфейсів і їх компонування не змінилися. Все ті ж дві пари USB & nbsp; 2.0, microUSB для підключення харчування і периферії, HDMI і 3,5-міліметровий джек для виведення цифрового або аналогового потоку. За заявами виробника, реалізація роботи з GPIO, CSI і DSI не змінена, так що перевстановлення драйверів не потрібно.

Операційні системи і софт

Raspberry Pi 3 підтримується стандартним набором операційних систем, в тому числі & nbsp; Raspbian & nbsp; (офіційним варіантом Debian), а також Debian Wheezy, Ubuntu MATE, Fedora Remix. У Raspbian сьогодні вбудована маса додатків для навчання і програмування на Python (основною мовою роботи з Raspberry), безкоштовна версія Wolfram Mathematica.

Стандартні оболонки для медіацентру представлені OpenELEC и OSMC. Фірмовий дистрибутив Windows 10 працює на платі третьої версії все так же, через PowerShell, з підтримкою тільки 32-бітних додатків. Всі ці ОС давно знайомі ентузіастам, відмінно оновлюються і не представляють особливого інтересу в рамках огляду.

Raspberry Pi 3 працює і з іншими системами. По-перше, це Android TV. Вона працює тільки на третій версії плати, і даунгрейд поки не передбачається. При установці Android TV можна отримати дуже дешевий, але стабільний і енергоефективний домашній медіацентр.

По-друге, дистрибутив Chromium & nbsp; OS. Про можливості Chromium можна говорити нескінченно. Цей дистрибутив оновлюється так само швидко, як офіційна система для Chromebook. І, мабуть, саме за нею майбутнє Raspberry в якості домашнього пристрою & mdash; настільного або стендового комп'ютера, сервера або бази для розумного будинку.

На жаль, через підвищені частот нагрів плати значно збільшився. Деякі тести показують, що процесор може нагріватися до 101 & nbsp; & deg; C. Правда, розробники & nbsp; запевняють, що ефективно реалізували троттлінг (зниження робочої частоти при нагріванні). Але додаткове охолодження, нехай і пасивне, все ж потрібно.

У порівнянні з попередніми версіями Raspberry продуктивність дійсно зросла. В чому це виражається?

 1. Оперативної пам'яті досить для безперервної роботи зі стандартними для плати додатками.
 2. Робота з графічним інтерфейсом (GUI) відбувається без лагів і драбинок.
 3. Робота в офісних NIX-редакторах можлива навіть з важкими документами.
 4. Quake IIIна максимальних налаштуваннях дає порядку 90 FPS.
 5. При відсутності апаратного декодування відео на YouTube програються при 480p, при включенні апаратного декодування відтворюються відео аж до 1080p.

Порівняння з конкурентами

Завдяки вбудованим бездротових інтерфейсів придбання Raspberry Pi 3 буде більш вигідним в порівнянні з попередніми версіями. Раніше доводилося докуповувати окремі стики Bluetooth і Wi-Fi, що працюють без установки драйверів. Швидкості вони забезпечують подібні з інтегрованими чіпами, але здорожують конструкцію мінімум на 5 & nbsp; доларів за кожен модуль.

Підвищена продуктивність в порівнянні з більшістю аналогів, таких як Raspberry Pi 2, Orange Pi, Banana Pi,дозволяє використовувати третю «Малинку» в якості справжнього десктопа, на що більшість інших пристроїв не здатне.

Таким чином, Raspberry Pi 3 при ціні в 36 доларів є найбільш перспективною платформою для радіоаматорів, програмістів-фанатів і навіть домашніх майстрів. На ній можна не тільки побудувати якусь простий пристрій, але і навчитися програмуванню й роботі з мікроконтролерами.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.