Перегляди: 1293
14 січня 2020 Microsoft припинив підтримку Windows Server 2008 і 2008 R2. Користувачі, що працювали з цими версіями змушені перейти на нові версії, для отримання оновлень і нових можливостей. Припинення підтримки також означає що версія вже морально застаріла і не здатна протистояти загрозам теперішнього часу.
 
У жовтні 2018 була випущена фінальна версія Windows Server 2019. На даний час саме вона є останньою і найбільш вдосконаленою. Час згадати які переваги має Windows Server 2019 перед своїми попередниками.
 
 
Windows Admin Center (WAC) - інструмент для адміністрування та управління серверами, який побудований на веб технологіях.
 
Доповнює, а не замінює існуючі засоби адміністрування.
Має швидкий і легкий дистрибутив для установки.
Можна опублікувати в зовнішній світ. Захист здійснюється за допомогою додаткових сервісів в Azure, багатофакторна аутентифікація, або використавши додаткові можливості які є в Enterprise Mobility + Security, контроль місцезнаходження по мережі, багатофакторна аутентифікація, запит перевірки пристрою.
Встановити можна на Windows Server починаючи з 2016 версії і на Windows 10.
 
 
System Insights - PowerShell сервіс для прогнозування проблем з вільним місцем на дисковії підсистемі, визначення трендів для процесорних обчислень, мережевій взаємодії і продуктивності сховища.
 
Ставиться і керується через PowerShell, за бажанням можна керувати через WAC.
Працює локально без хмари, по всіх мережевих інтерфейсах і дисках сервера.
Є можливість передачі даних в хмару Azure Log Analytics workspace, за замовчуванням дані нікуди не передаються.
Запуск скриптів по результам передбачувань. 
 
 

Storage Migration Service - рішення для спрощення перенесення файлових навантажень з одного сервера на інший. Управління відбувається через WAC.

Етапи:
Інвентаризація. Оркестратор за допомогою проксі сервісу зв'язується з джерелом і отримує конфігурацію, список файлів, налаштування мережевого адаптера, налаштування ос ... і зберігає це в базі даних.

Передача на цільовий сервер. При використанні Windows Server 2019 як цільового сервера прискорюється виконання цього етапу. При використанні застарілої версії використовується проксі сервіс.

Пряма міграція. Виводимо старий сервер з експлуатації. Всі дані залишаються на сервері в незмінному стані, захоплюється доменне ім'я, мережеві налаштування і переноситься вся конфігурація на новий цільовий сервер.

Міграція можлива на 2012r2, 2016, 2019 і в хмару. Управління процесом тільки на 2019.


Вдосконалення в Storage Spaces Direct

Дедуплікація і стиснення для ReFS томів.
Розширення максимального параметра конфігурації до 4 PB.
Додаткова панель в WAC управління HCI (human-computer interaction), призначена для відображення всієї інформації, необхідної для моніторингу та управління кластером Storage Spaces Direct.
Можливість використовувати USB-ключ, встановлений в звичайному маршрутизаторі, в якості свідка.
Новий cmdlet PowerShell Get-PhysicalDiskIOReport, який дозволяє бачити стан працездатності конкретного фізичного диска. Може відображати середню затримку введення-виведення для фізичного диска.

Не впевнені чи  потрібен вам Windows Server 2019?

Напишіть нам на пошту, зателефонуйте або зв'яжіться через зручну вам соціальну мережу. Ми проаналізуємо ваші потреби і підкажемо чи потрібні вам нові можливості, чи варто витрачатися на них.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.