НОВА ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА GOOGLE СТАЛА ДОСТУПНОЮ ДЛЯ СКАЧУВАННЯ

Перегляди: 1459

Корпорація Google вже досить давно анонсувала початок робіт над принципово новою операційною системою, яка не буде мати нічого спільного з Android і іншими ОС, що базуються на ядрі Linux. І ось сьогодні на порталі GitHub вже можна цілком завантажити нову операційну систему, яка дістала незвичну назву Fuchsia. Також вона стала доступною для скачування з ресурсу Google Source.

google new os FuchsiaПара слів про назву сістеми.Фуксія – це невеликий вічнозелений чагарник сімейства кіпрейних з дуже красивими квітками. Little Kernel, на якій базується Fuchsia, –це крихітна операційна система (важить це ядро ​​всього 15-20 кілобайт) для невеликих пристроїв. При цьому, на що ще варто звернути особливу увагу, мовою програмування операційної системи Fuchsia є порівняно новий Dart, а не популярний javascript, який неодноразово критикувався за наявність фундаментальних недоліків, проте, фактично, довгий час не мав гідної альтернативи в даній області застосування.

Також у «Фуксії» використовується Magenta – система вже для більш продуктивних гаджетів і персональних комп'ютерів.

Fuchsia є свого роду гібридом, зібраним з двох різних операційних систем. Як відзначають експерти, на даний момент нова операційна система від Google є ще досить сирий. Наприклад, на багатьох пристроях спостерігаються проблеми з відсутністю необхідних драйверів, а набір додатків більш ніж обмежений. Наприклад, користувачам, які звикли працювати на Windows або Linux, навряд чи найближчим часом вдасться встановити цілий ряд звичних програм, таких як Viber, Skype, плеєр для музики AIMP і інший популярний софт. Однак, в разі успіху проекту, поява їх для Fuchsia стане лише питанням часу.

Як відзначили розробники в Google, на сьогоднішній день нова операційна система прекрасно себе проявляє на компактних платформах NUC (Next Unit of Computing),зокрема – Acer Switch Alpha 12, Broadwell або Skylake.Справа в тому, що основною відмінною рисою Fuchsia стало гранично низьке споживання системних ресурсів.

На даний момент експерти розділилися на думці щодо цілей, які переслідують в корпорації Google, випустивши принципово нову операційну систему Fuchsia. Зокрема, багато впевнені, що вона повинна прийти на зміну Chrome OS, яка так і не отримала популярності на ринку.

Також в мережі висловлювалися більш радикальні думки, що Fuchsia стане заміною операційної системи Android, яка є абсолютним лідером на мобільних пристроях. На сьогоднішній день частка Android тільки в США становить 58,9%, а в Китаї ця цифра і того більше & ndash; 76,6%. При цьому в обох країнах мобільна ОС від Google продовжує демонструвати зростання, так що рішення по її заміні на принципово нову систему виглядає, м'яко кажучи, нелогічним.

Тому найбільш логічним поясненням появи Fuchsia бачиться все ж її використання для пристроїв, заточених під «Інтернет речей».У будь-якому випадку, на сьогоднішній день складно прогнозувати, наскільки успішною стане нова операційна система від Google. У той же час, використання принципово нового ядра і мови програмування змушує з інтересом спостерігати за подальшою долею Fuchsia.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.