РОБОТ-ПОВАР MOLEY ЗАМІНИТЬ ГОСПОДАРКУ НА КУХНІ

Перегляди: 1499
Робот-шеф-кухар, керований зі смартфона, здатний готувати смачну їжу & nbsp; за рецептами з Інтернету. Звучить як наукова фантастика, але це вже реальність. Такий робот надійде в масовий продаж вже в 2017 році.
Два роботизованих маніпулятора підвішені над кухонною плитою, духовкою, робочою поверхнею і раковиною. За спритності роботизовані руки не поступаються людським. Робот працює так само швидко, як професійний шеф-кухар, покірно підкоряючись командам з iPhone.

Машина, яку розробила компанія Moley Robotics, вже сподобалася агентству NASA. Робот вміє поводитися практично з усією кухонним начинням і технікою, майстерно копіюючи рухи людини. Наприклад, приготування супу-пюре з морепродуктів у нього займає менше 30 хвилин.

moley robotics automated kitchen lr

24 з'єднання і 20 моторів дозволили роботу з точністю повторити рухи Тіма Андерсона, переможця британського кулінарного шоу MasterChef 2011. Руху кухаря були записані заздалегідь на камеру і завантажені в пам'ять машини.
Moley Robotics бачить майбутнє, в якому знамениті шеф-кухарі продають свої рецепти власникам кухонних роботів. Однак професійні кухарі кажуть, що робот обмежений у рухах і не може, наприклад, готувати суші.
 
«Можливо, з подрібненням і нарізкою продуктів робот справляється чудово, але я не впевнений, що йому вистачить спритності, щоб приготувати суші. Може бути, він зможе зробити хороші роли, але приготувати нігірі-суші буде дуже і дуже непросто», — заявив виданню IBTimes суші-майстер з ресторану Kouzu в Лондоні.
Додаток для смартфона дозволяє управляти роботом дистанційно. За словами Moley Robotics, в споживчої версії системи буде вбудований холодильник і комора. В майбутньому маніпулятори будуть складати всю брудний посуд не в мийку, а в посудомийну машину, якої планується укомплектувати систему.
Творці робота кажуть, що він може навчитися взаємодіяти з будь-якими приладами на кухні. За їх словами, йому досить показати, як це працює.

Майбутні версії робота вчитимуться за допомогою камер захоплення руху, а їх власники зможуть обмінюватися навчальними матеріалами. Кухарі зможуть заробляти гроші, продаючи свої фірмові рецепти приготування їжі через спеціальний онлайн-магазин.

mollyMoley також піклується про безпеку тих, хто буде знаходитися поряд з роботом, що мають справу з потенційно небезпечними кухонним приладдям. Наступним кроком стане установка захисного скла і протипожежної системи, що підвищить безпеку використання робота в одному приміщенні з дітьми або коли нікого немає вдома. Експерти не виключають, що в майбутньому робот Moley може стати універсальним помічником у всіх домашніх справах.

 Інженери Moley кажуть, що майбутня версія може мати синтетичні руки, які робот зможе самостійно помити після роботи з сирим м'ясом.
 
Коли маніпулятори не використовуються, вони складаються, звільняючи місце над робочою поверхнею. Сам же робот вписується в кухню звичайних розмірів.
 
Компанія планує почати масовий продаж робота в 2017 році за ціною 10 000 фунтів стерлінгів. Варто відзначити, що в цю ціну входять не тільки маніпулятори, але також кухонна плита, мийка, робоча поверхня і шафи. Недавнє дослідження газети The Times показало, що практично половина британців витрачає на кухонні меблі від 5 000 до 20 000 фунтів стерлінгів. Так що це не така вже й висока ціна за роботизовану кухню.
Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.