Linux виповнилося чверть століття

Перегляди: 838
25 серпня 1991 року, через п'ять місяців після початку роботи над своїм проектом, 21-річний фінський програміст Лінус Торвальдс (тоді ще студент) розповівпро створення прототипу абсолютно нової ОС з назвою Linux.
 

Тоді складно було уявити, що через 25 років Linux стане найпоширенішою з вільних операційних систем в світі. Вчора Linux є потужним професійним відкритим проектом, якому допомагають і від якого отримують користь корпорації транснаціонального масштабу. 25 років зусиль розробників по всьому світу сильно змінили масштаби і значимість продукту, який починався як аматорський проект однієї людини.

 «Привіт всім, хто використовує Minix! Я роблю (вільну) операційну систему (це всього лише хобі, вона не буде великою і професійної, як gnu) для клонів 386 (486) AT», — написав тоді Лінус на форумі Usenet comp.os.minix. Цими словами він поклав початок найбільшому проекту в своєму житті. Той самий рідкісний випадок, коли хобі несподівано перетворюється в твою основну роботу і ти заробляєш тим, що тобі по-справжньому подобається.

Linux celebrating its 25th birthday

Linux управляє мільйонами веб-серверів і різноманітних мережевих пристроїв по всьому світу, які забезпечують роботу Інтернету. Linux можна зустріти в найнесподіваніших пристроях: це медичне обладнання, розумні годинник, датчики і Інтернет речей, мейнфрейми і суперкомп'ютери.

За даними Linux Foundation, з 2005 року в розробці системи взяли участь 13500 фахівців з 1300 різних компаній.В середньому за годину приймається 7,8 виправлень, тобто 187 змін на добу або 1310 в тиждень .. У розробці системи беруть участь не тільки незалежні розробники, а й багато представників великих технологічних корпорацій. Серед інших можна згадати Red Hat, Intel, Linaro, Samsung, SUSE, IBM, Renesas, Google, AMD, Taxas Instuments і ARM.

«Я дуже задоволений настільною версією Linux. Звичайно ж, я хотів, щоб Linux захопив і світ настільних PC, але, як виявилося, цю область захопити дуже складно. Я як і раніше працюю над цим. Минуло вже 25 років. Я можу витратити на це ще 25 років. Я доб'юся свого довгою облогою», —  сказав Лінус Торвальдс в ході свого квітневого виступу на конференції Embedded Linux.

На думку більшості розробників Linux, ця ОС має надзвичайно важливе значення. В тому числі, вона надає певний вплив на шлях розвитку людства.  Сьогодні Linux далеко не науково-дослідний проект. На основі цієї ОС працює величезна кількість корпоративних систем, супер комп'ютерів. На основі цієї ОС створена Android OS і ряд інших комерційних проектів. На Linux працюють торгові біржі, банківські та корпоративні системи. Linux вже давно став основною ОС для дата-центрів ряду великих і середній компаній.


Залишається побажати розробникам цієї ОС майбутніх успіхів і визнання. Linux допомагає боротися з монополістами на ринку ОС, але ще більше ця операційна система допомагає в роботі як компаніям, так і окремим користувачам. У тій же мобільній сфері на даний момент лідером є Android OS, заснована на ядрі Linux. Згідно з рядом досліджень, частка Linux в корпоративних системах і на десктопах збільшується. Ймовірно, ця динаміка збережеться і в майбутньому.

З днем ​​народження, Linux!

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.