IP-камера - огляд можливостей

Перегляди: 1368
IP-камера - це цифрова відеокамера, головною особливістю якої є передача відеозображення в цифровому форматі по мережах LAN / WAN / Internet, що використовує протокол TCP / IP або UDP / IP.
Будучи одним з типів мережевих пристроїв, кожна камера в мережі має свій статичний IP-адресу. У деяких мережевих камерах реалізована функція установки динамічного IP-адреси.
 
На відміну від звичайних аналогових відеокамер, при використанні IP-камер, після отримання відеозображення з ПЗС (на англ. CCD) або КМОП (на англ. CMOS) матриці камери, зображення залишається в цифровому вигляді аж до відображення на моніторі.
IP-камери часто відносять до категорії веб-камер. Термін веб-камера описує функцію пристрою і є більш поширеним. Наприклад, до веб-камерамможно ставитесь камери з інтерфейсами USB або FireWire.
 
ip camera
 
В даний час IP-камери застосовуються для вирішення наступних завдань:
- системи відеоконтролю;
- віддалений моніторинг за технологічними і виробничими процесами;
-віддалений моніторинг і управління проектами;
- візуальна відео верифікація позаштатних ситуацій;
- просування в інтернеті туристичних та інших послуг.
 
 
 
 
Головні переваги в порівнянні з аналоговими відеокамерами:
- реалізація масштабованих розподілених систем відеоконтролю;
-широкий спектр налаштувань роботи IP-камери;
- відсутність подвійного перетворення відеосигналу, властивої аналоговим відеокамер;
- відсутність прив'язки до аналогових стандартів PAL і NTSC, в результаті чого: багато мережеві камери мають роздільну здатність, недоступним для аналогових; існує можливість використання прогресивної розгортки;
- є можливість передачі аудиопотока паралельно з відеопотоком по мережі;
- можливість передачі відео потоку з високою компресією, яке дозволяє заощадити місце жорсткому диску, не вимагаючи при цьому відеореєстратора з підвищеною продуктивністю.
 
Виходячи з вищесказаного, можна зрозуміти, чому IP-камери почали впроваджуватися повсюдно, так як все наочно змогли оцінити їх перевага. Так, їх вартість на порядок вище, проте все одержувані вигоди повністю перекривають цей недолік. До того ж пристрою з кожним роком дешевшають і стають доступними як для бізнесу будь-якого масштабу, так і для побутового використання.
Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.